FAQ

Jak se nejlépe dostanu na Letnou? Kde zaparkuji, pokud přijedu autem?

K akci není určené žádné záchytné parkoviště, pořadatel nezajišťuje jistotu parkování v okolí areálu! Proto doporučujeme v maximální možné míře využití MHD. Nejbližší zastávka u areálu je SPARTA (tramvaje číslo 1, 8, 12, 25 a 26). Pokud chcete přijet autem, doporučujeme využít parkovací plochy na Letné – podzemní parkoviště a parkování v okolí na zónách placeného stání. Více informací o placených zónách najdete na https://www.praha7.cz/potrebuji-zaridit/doprava/parkovani/. Variantou je také kombinace parkování na parkovištích u stanic metra a poté využití MHD. Nejbližší zastávky metra jsou Hradčanská (linka A) a Vltavská (linka C). Poté je možné využít tramvajovou dopravu, či dojít do areálu pěšky. Tramvajová doprava od stanic metra Hradčanská a Vltavská bude v době konání závodu posílena.

Kudy se dostanu do areálu?

Vstup pro veřejnost je z ulice Milady Horákové, přímo naproti stadionu fotbalové Sparty (křižovatka s ulicí U Sparty). Vstup je povolen pouze s platnou vstupenkou v době otevírací doby areálu. Prosíme všechny návštěvníky, aby respektovali pokyny organizátorů v průběhu příjezdu i odjezdu a dorazili s dostatečnou časovou rezervou.

Plánek areálu najdete zde: https://www.climbingworldcup.cz/jpg/61/climbingworldcupcz-mapajpg_977x706.jpeg

Potřebuji mít vstupenky vytisknuté, nebo mi stačí elektronicky?

Vstupenky nemusíte tisknout, stačí je mít v elektronické formě. U vstupu bude po načtení QR kódu každému divákovi na ruku připevněný pásek, který je nepřenosný.

Můžu do areálu s kočárkem? Co si s sebou můžu vzít?

Ano, vstup s kočárky do areálu je možný, na tribunu k sezení však z bezpečnostních důvodů nikoliv. Do areálu je zakázáno vnášet hořlaviny, dlouhé tyče na vlajky, ostré předměty, skleněné lahve, atp. Pro areál platí zákaz vstupu se zvířaty, ale také s vlastními rozkládacími stoličkami na sezení. Není dovoleno vnášet vlastní nápoje s výjimkou obyčejné vody o maximálním objemu 0,5 l/osoba.

Bude možné vrátit se zpět do areálu, když z něj během dne odejdu?

Ano, pásek na ruce opravňuje jeho držitele odejít z areálu a opět do něj přijít kdykoliv v průběhu závodního dne.

Dostanu nový pásek na ruku, pokud mám dvoudenní vstupenku?

Ano, na každý den bude jiný pásek. Proto je u držitelů dvoudenní vstupenky nutné, aby ji měli s sebou po oba závodní dny.

Bude možné koupit vstupenky na místě? Kolik budou stát?

Pokud nebude vyprodaná kapacita daných sektorů, můžete si vstupenku zakoupit i na místě. Oproti předprodeji jsou ceny o něco navýšené.

Aktuální informace o vstupenkách najdete zde: https://www.ticketlive.cz/cs/event/isfc-climbing-wc-prague-2023

Co mě čeká v areálu kromě závodů?

Našlapaná fanzóna! Páteční kvalifikace budou proložené promítáním filmu Adam Ondra: Posunout hranice. V sobotu po semifinále mužů můžete sledovat Trickline pohár a obdivovat tak neskutečné akrobatické kousky předních závodníků tohoto atraktivního a moderního sportu. Přednášku s názvem Nepálem křížem krážem/(Obyčejné) příběhy z nížin a velehor si připravil horolezec Jan Trávníček, můžete si také zajít pro podpisy českých reprezentantek, které budou na pražských boulderech startovat. Pokud vás zajímá fyzioterapie a její využití nejen ve sportovním lezení, tak na navazující přednášce se dozvíte hodně zajímavé věci. O dobrou náladu před finále se postará kapela April. A neděle? Opět Trickline a exhibice nejlepších, autogramiáda, tentokrát české mužské reprezentace v čele s Adamem Ondrou, promítání jeho filmu Posunout hranice. Kdo zmešká sobotní přednášku o fyzioterapii, bude mít v neděli druhou šanci. Před finále žen se můžete podívat na koncert dvojice Endru a Jen Hovorka. Samozřejmostí je bohatá nabídka občerstvení: klobásy, hot dogy, žebra, burgery, indická či indonéská kuchyně, ale také stánek s hmyzem.

Program fanzóny najdete zde: https://www.climbingworldcup.cz/program/

Kde najdu rozpis kvalifikace? Jak se dozvím pořadí lezců v semifinále a finále?

Sledujte oficiální rozpisy a výsledky na webu www.ifsc-climbing.org

IFSC Partneři
Hlavní partneři
Partneři
INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Lokální partneři
Organizátoři
Dodavatelé
Top